ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ограбена спортска обложувалница во Ропотово

132

На 05.07.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека во с.Ропотово, прилепско, со употреба на подесен алат било влезено во спортска обложувалница и биле одземени пари.  Увидот го извршила увидната екипи на ОВР Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЗА ВАС! Следете ги информациите и на интернет радиото од РАДИО ПЕЛА https://live.mkdstream.com/public/radiope секој работен ден за најновите случувања од Пелагонија во ударните вести „Пелагониска хроника“ во 16,30 часот

ВЕСТИ:  6,30, 09,00 , 14,30 ,16,30, 19,30

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе