ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Одводен канал за атмосферска вода – нов значаен инфраструктурен проект на ЈКП В и К

171

ЈКП Водовод и канализација Прилеп го најави новиот значаен инфраструктурен проект – ќе се гради канал за атмосферската вода во должина од 11о метри, од ул. „Александар Македонски“ на влезот од Прилеп, покрај т.н егејски згради, до градската река. Проектот ќе чини 7. 850 000 денари, од кои Министерството за животна средина ќе одвои 5,5 милиони денари, а  235 000 денари ќе кофинансира Општина Прилеп. Каналот е предвиден да биде завршен до крајот на оваа година,  истакна Игор Гулабоски дир. на ЈКП Водовод и канализација – Прилеп.

Каналот покрај егејските згради  се чистеше 2019 и 2022 год., но постојано се натрупува со опад, а денес е обраснат и со трева и трње.

 

No photo description available.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе