ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Одлична рокенрол забава на бендот “The Schmucks” на камената бина како дел од проектот “Од 0 до култура”

112

Пишува: Кјара Кондоска 

Kако дел од проектот “Од 0 до култура”,  кој секој четврток се одржува на Камената бина во центарот на градот, на  втората вечер  настапи бендот “The Schmucks”. Направија одлична забава и сите уживаа во ритамот на рокен ролот.

Разговарав  со фронтменот Михаил Јагуриноски (вокал и гитара).

Кјара Кондоска е ученичка во гимназијата „Мирче Ацев„ Прилеп  и е дел од  практиканската програма – Млади Хаб, насловена  „МладиХаб – надминување на нееднаквоста помеѓу младите“ од Национален младински совет на Македонија, во кои ТРД Радио Пела ДООЕЛ  зема активно учествува како дел од програмата за практиканство на млади,  со цел поттикнување на пректиканството и можностиете на младите да земат активно учество во практиканството.

ЗА ВАС! Следете ги информациите и на интернет радиото од РАДИО ПЕЛА https://live.mkdstream.com/public/radiope секој работен ден за најновите случувања од Пелагонија во ударните вести „Пелагониска хроника“ во 16,30 часот

ВЕСТИ:  6,30, 09,00 , 14,30 ,16,30, 19,30

 

 

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе