ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Од полицискиот билтен: Крадец ограбил обложувалница – Се бара исчезнато лице

63

На 11.12.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека околу 21.40 часот во спортска обложувалница на ул.„Борис Кидрич“ во Прилеп едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 11.12.2022 во ОВР Прилеп, И.К.(67) од Прилеп пријавила дека од дома се оддалечил нејзиниот сопруг П.К. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 11.12.2022 на крстосница од ул„Димо Наредникот“ со ул„Андон Слабејко“, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.П.(33) од Прилеп затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе