ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Од полноќ поевтинуваат горивата

88

Малопродажната цена на Еуродизел од утре, трети мај, се намалува за 2 денари по литро, соопшти Регулаторната комсиија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 1,  додека малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,5 денари. Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) останува со иста цена, додека Мазутот М-1 НС се намалува за 0,362 ден/кг и сега ќе изнесува 41,075 ден/кг.

Според тоа, од полноќ цените ќе бидат следни:

Моторен бензинЕУРОСУПЕР БС – 95         80,00 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98       82,00 (денари/литар)

Дизел горивоЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)      69,00 (денари/литар)

Масло за горењеЕкстра лесно 1 (ЕЛ-1)      68,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС                                                    41,075 (денари/килограм)

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе