ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Од полноќ се намалува цената на дизел горивото

131

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ од полноќ се намалува за 2,50 денари, а на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 денари по литар. За 2,00 денара поевтинува и Екстра лесното масло за домаќинство, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе биде 93,50, а ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе чини 96,00 денари за литар.ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе се продава за 96,00 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство за 91,00 денар за литар. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 0,806 ден/кг и ќе изнесува 49,189 ден

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе