ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Опожарено уште едно патничко и товарно возило во Прилеп

130

На 18.05.2024 во 01.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во Прилеп било опожарено патничко возило „цитроен“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на З.Ѓ.(58) од Прилеп. Од пожарот било зафатено и товарно возило „форд“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе