CSS Template

Опожарен автомобил и нападнат полицаец

324
Avtokontrol1

Во Полициската станица Прилеп (14.04.2021) било пријавено дека на ул.„Александар Македонски” во Прилеп настанал пожар во патничко возило „опел астра” со тетовски регистарски ознаки, сопственост на Д.Л.(58) од Прилеп. Увид извршила екипа на Полициска станица Прилеп. Повредени лица нема.

На 14.04.2021 во с. Бучин, крушевско, полициски службеници од Полициската станица Крушево го лишиле од слобода З.Б.(35) од Битола затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против
него ќе биде поднесена соодветна пријава.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni