ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Параглајдерист од Полска удрил во карпа кај Трескавец

391

Вчера. во 19 часот во полициска станица Прилеп е пријавено дека во близина на манастирот Трескавец, параглајдеристот Роман Гладки Тадеуш (1979) од Полска,

удрил во карпа и се здобил со тешка телесна повреда, скршеница на лева подколеница со отворена рана.

Во 22 часот и 10 минути тој е пренесен во болницата Систина за операција.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе