ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Плетвар лето, Прилеп во магла

553

Додека Прилеп се гуши во магла, на Плетвар пукаше лето, прекрасна глетка и висока температура невообичаена за овој период од годината. Од УХМР најавуваат и наредниве денови период на стабилно и претежно тивко време со релативно високи дневни температури и магла по котлините. Се очекува деновиве преодно да се намалат условите за појава на магла.

Утре, вторник, попладне има најави за умерен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието, кој ќе продолжи и во среда, поради што преодно ќе се намалат условите за магла.

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе