ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа и Куманово ќе ги одмерат силите во баражот (ФОТО)

извлечени двојките за бараж натпреварите

277

Во просториите на Фудбалска Федерација на Македонија, се извлечени трите бараж двојки за пласман во Втората Лига (ВМФЛ).Победа ќе има тешка задача, прилепчани за противник го добија амбициозниот тим на Куманово.Вардарски од Богданци ќе се сретне со Кораб, додека третиот дуел е помеѓу Влазерими и Борец.Натпреварот ќе се одигра на 25 мај (сабота) во 17 часот на Стадионот „Ѓорче Петров“ во Скопје.

.Бараж двојки за пласман во ВМФЛ:

Победа – Куманово

Вардарски – Кораб

Влазерими – Борец

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе