ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа : Многу комбинации, но триумфот е најважен (ФОТО)

Победа - Беса - потребен е триумф за опстанок

596

Црвено белите сами одлучуваат за опстанокот во втората македонска фудбалска лига.Противникот е новиот прволигаш Беса и само триумф значи второлигашко друштво во новата натпреварувачка сезона.Прилепчани имаат 28 бода на табелата и се во најповолна ситуација од конкурентите Осогово , Тетекс и Саса кои во последното коло ќе бараат шанса за опстанок.Ако овие три тима не успеат да бидат пред Победа тогаш сигурно некој од нив ќе игра бараж а некој ќе биде и вториот патник заедно со Караорман за трета лига.

ТАБЕЛА: Беса 74, Пелистер 70, Детонит 57, Арсими 51, Вардар Н. и Охрид 42, Скопје 41, Беласица и Башкими 39, Кожуф 38, Новаци 31, Победа 28, Осогово и Тетекс 27, Саса 26, Караорман 15.

ПОСЛЕДНО 30. КОЛО (19 мај во 17 часот): Победа – Беса,  Охрид – Кожуф, Детонит – Караорман, Саса – Вардар Н., Новаци – Скопје, Беласица – Арсими, Осогово – Пелистер, Башкими – Тетекс.

Во најважниот овосезонски дуел , Победа и Беса стартуваат во недела од 17 часот , па затоа и поддршката е повеќе од потребна.Противникот без некој посебен мотив за докажување но затоа пак младиот тим на Победа , пред клучен предизвик , да се биде или не ! Потсетување :  Победа  28 бода, Осогово со 27, Тетекс со 27, Саса со 26. Последниот од оваа група отпаѓа, претпоследниот оди во бараж, двата погорепласирани се спасуваат.  

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе