ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Повторно прекини во снабдувањето со струја на повеќе улици и села во Прилеп

528

Регионалниот центар за управување со кризи по известување од ЕВН информира дека на 14.06.2024 година ( петок ) од 09.00 ч. до 15.00 часот, без напојување со електрична енергија ќе останат следните улици и села во ЕЛС Прилеп : ул. ,, Велешка “ , ул. ,, Ѓорги Абаџиев “ , ул. ,, Дабнички завој “ , ул. ,, Васил Главинов “, ул. ,, Кобаш “ , ул. ,, Сремски Фронт “ и ул. ,, Дојранска “.  Од 09.30 ч. до 14.00 ч. следните села : С. Дрен , с. Царевич и с. Смолани.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе