ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пожар на патничко возило во движење

250

На 13.12.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп настанал пожар во патничко возило во движење „ауди“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал Е.А.(42), а совозач бил У.М.(39), двајцата од Прилеп. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а возачот и совозачот се здобиле со повреди констатирани во болницата во Прилеп. Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе