ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пожар на трафостаница во Прилеп

955

Вечерва  околу 22 часот избувнал пожар на трафостаница на улица “Борис Кидриќ” во непосредна близина на Меше маркет. За  пожарот јавуваат загрижени граѓани кои велат дека предизвикал паника и загриженост  од големата опасност

 

 

Реонот е без снабдување со струја. Причините за пожарот, засега не се познати. Според ТППЕ од Прилеп, огнот е ставен под контрола. Бидејќи станува збор за посериозно оштетување на трафостаницата не се знае до кога ќе нема струја.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе