ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Полициски билтен: Лишен од слобода 16 годишник кај кого имало марихуана-физички напади на прилепчани…

Полициски билтен - Прилеп

390

На 16.11.2022 на ул.„Панко Брашнаров“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп лишиле од слобода 16-годишен малолетник од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 16.11.2022 во ОВР Прилеп, З.К.(52) од Прилеп пријавил дека на ул.„Ладо Лапецот“ во Прилеп бил физички нападнат од Р.Т. од Прилеп. Се преземаат
мерки за расчистување на случајот.

На 16.11.2022 во ОВР Прилеп, Ц.Р.(20) од Прилеп пријавил дека на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп бил физички нападнат од Т. Р. од Прилеп. Се
преземаат мерки за расчистување на случајот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе