ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Полицијата растурила група комарџии кои играле во изнајмен стан

340

На 22/23.02.2023 во периодот од 23.40 до 01.00 часот, врз основа судска наредба, полициски службеници од ОВР Прилеп извршиле претрес во објект на ул.„Борка левата“, сопственост на Б.С.(36) од Прилеп, а кој под наем го користел И.Л.(39)од Прилеп. При претресот, во објектот биле затекнати девет лица, од кои три играле комар и кај нив биле пронајдени и одземени пари, карти и други предмети. По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе