ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

По повод јубилејот Прилепска пиварница организира пошумување кај Селце

167

Во организација на Прилепска Пиварница, со поддршка на Општина Прилеп в сабота, 30 март,од 10 и 30 ќе се одржи акција за пошумување кај Селце во близина на манастариот Св. Димитриј. Иницијативата на Прилепска Пиварница е повод 100 годишниот јубилеј, а планирано е засадување на 100 садници даб. Ова е втора акција годинава за оплеменување, пошумување на опожарениот дел на Селечка планина.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе