ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Празничен брзопотезен шаховски турнир во центарот на Прилеп (ВИДЕО + ФОТО )

Празнична шаховска традиција на шаховскиот клуб Прилеп

305

Шаховскиот клуб Прилеп по повод празникот 3-ти Ноември , во центарот на Прилеп организираше отворен ден на шахот , брзопотезен шаховски турнир , шах на отворено на кој присуствуваа сите оние кои ја сакаат оваа древна игра.Несекојдневно но интересно , се играше шах и на големата табла а многумина се испробаа во магијата на шахот и надмудрувањето на шаховските табли кои беа поставени на арт плоштадот.

На оваа празнична манифестација се приклучија професионални шахисти од повеќе клубови но и пријатели и вљубеници на шахот а можеа да се забележат и случајни минувачи кои едноставно сакаа да се испробаат со шаховските фигури.Ова шаховско дружење  навистина го привлече вниманието на прилепчани , кои беа и играчи но и публика на шаховските партии.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе