ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прво засилување во РК Прилеп – подготовките за новата сезона започнаа

211

После успешно завршената полусезона и опстанокот во Супер лигата, РК “Прилеп 2010” започна со креирањето на новиот тим за наредната натпреварувачка сезона. Прво официјално засилување за екипата на Прилеп е Александар Тренчевски, искусниот пикер кој повторно се враќа на домашен терен.

Тренчевски во својата кариера настапуваал за екипите на Вардар Јуниор, Зомимак, Струга, Паргас ИФ од Финска и за Астраион. Оваа година  Тренчевки реши да ги брани боите на РК Прилеп 2010,а  компанијата „Комфи Ангел„ и наредната сезона останува поддржувач на клубот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе