ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прекин во водоснабдувањето на 4 локации заради санација на дефекти и приклучоци

253
ЈКП Водовод и канализација Прилеп известува дека прекин во водоснабдувањето за 10 ти октомври 2022, заради санација на дефекти и приклучоци во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп:
– ул. Леце Котески (Макпетрол стовариште)
– ул. Благоја Крстески бр.18
– ул. Цане Кузманоски бр.10
– Големо Коњари (кај црквата)
Водоснабдувањето за денеска 10.10.2022 ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење. Вкупната произведена количина на вода е 247 л/с, од кои 207/с од Студенчица и 40 л/с од сопствени извори.
Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе