ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Премиерот се пофали – ова е историски највисока просечна цена на тутунот!

464

За премиерот Димитар Ковачевски просечната откупна цена од 261 денар по килограм е историски рекорд и највисока откупна цена на тутунот досега. При денешната посета на централниот откупен пункт на Тутунски Комбинат Прилеп тој посочи дека државата го поддржува тутунопроизводството и презема конкретни мерки, бидејќи како што рече, тутунот е наша традиционална, но и извозно ориентирана гранка која носи годишен девизен прилив од над 120 милиона евра, а егзистираат околу 20 000 семејства токму од оваа индустриска култура.  Ковачевски одговараше и на новинарски прашања, а прес конференцијата во целост ја пренесуваше Радио Пела во програмата Радио што се гледа:

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе