ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Приведен прилепчанец по распишана потерница

255

На 27.03.2022 ,вчера, во Прилеп, полициски службеници од  Надворешната канцеларија за криминалистички работи  Прилеп, го лишиле од слобода Х. Р(26)од Прилеп.
Х. Р. бил баран со потерница од Основен суд Прилеп по чл 215 од Кривичниот законик за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и нивни прекурсори и истиот бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Битола.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе