ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепската чаршија ве кани на „Prilep OUTLET Weekend“ на 17ти и 18ти февруари!

1.312

Прилепската чаршија се подготува за еден од најголемите шопинг настани  Prilep OUTLET Weekend“, планиран на 17-ти и 18 февруари годинава, во кој што се вклучуваат голем број продавници од прилепската чаршија: бутици за облека и обувки, детски бутици, парфимерии, кафетерии, продавници за бела техника … 

Идејата е Прилеп да претставува голем шопинг центар, шопинг мол на отворено, каде купувачите од сите градови на Македонија ќе уживаат во шопинг попустите до 70% кои ќе ги понудат трговците, во интересните забавни содржини кои ќе се случуваат во старата прилепска чаршија кај Градската саат кула, во центарот на Прилеп на плоштадот„ Методија Андонов –Ченто“ и на плоштадот „Итар Пејо“, а за најсреќните купувачи ќе следат и вредни награди.

Со цел купувачите да знаат каде да пазарат, продавнците кои се дел од настанот ќе бидат обележани со посебна ознака, велат организаторите. „Нашиот амблем е „мајмунче“..Знаменцето со „мајмунче на шопинг“ и постер ќе ги краси нашите продавници и тоа ќе биде препознатлив знак. А, за муштериите ќе има попусти на секој чош“-  велат прилепските трговци.

Настанот Prilep OUTLET Weekend“ е поддржан од Локалната самоуправа на Општина Прилеп. Во  интерес на посетителите и купувачите, градот ќе обезбедува паркинг простор за сите кои ќе пристигнат во Прилеп со своите автомобили, по цена на дневен билет за паркинг од 50 ден.

            Градот и прилепската чаршија предвидуваат и други изненадувања за сите посетители и купувачи кои на 17ти и 18ти ќе го посетат Прилеп на „Prilep OUTLET Weekend“, а сите случувања од настанот  ќе бидат објавувани на специјално креираната ФБ фан страна https://www.facebook.com/profile.php?id=100089628293137

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе