ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепска Деспина на мегдан со засилениот Борец

70

По паузата поради репрезентативни настапи, продолжуваат возбудувањата на домашната женска фудбалска сцена. Во рамките на осминафиналето од Купот, прилепска Деспина за противник го има велешки Борец. Велешкиот тим има три Србинки – Нина Јовановиќ, Николина Батиниќ и Жељана Максимовиќ, а и тренерот е Србин – Небојша Бреѓан. Деспина на своја страна го има домашниот терен со вештачка трева во Прилеп. Мечот е в сабота во 12 часот.

Извор: www.shampion.mk

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе