СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Прилепските аматерски филмаџии најдобри на фестивалот „VENI VIDI VICI”

255

Прилепските творци на видео реализацијата: камермани, монтажери и режисери и Фото Кино Клуб- Прилеп најдобри на 50 тото издание на  Фестивалот за аматерски филм „VENI VIDI VICI” во Струмица.

Прилепските учесници ги освоија следните награди: Златна плакета за документарниот филм „Конески“ за Галина Стрезоски; Бронзена плакета за документарен филм за Љупчо Ристески; Бронзена плакета за краткиот игран филм „Театар“ за Весна Арсиќ и Лорин Кочоски; Златна плакета за камера на филмот „Три“ за Петар Кироваков (Режија Мартин Пресилски); Златна плакета за музика на филмот „Три“ за Иван Јованоски и највисокото признание -GRAND PRIX и Златна плакета за Режија за игран филм за Љупчо Ристески

 

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе