ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепските матуранти традиционално со песна и тапани во центарот на градот ја прославија својата матура ( ВИДЕО +ФОТО )

Традицијата си продолжува - честитки за сите матуранти !

4.303

Со звуците на тапаните  , со песна и расположение , прилепските матуранти во центарот на Прилеп ја славеа својата полнолетност , односно завршувањето на средношколскиот живот.Традиционална глетка а секако и  прилепските матуранти запеаа песни прославувајќи ја својата матура и крајот на средното образование и нормално добиваа честитки од сите страни.

Екипата на Радио Пела на сите им ја честита матурата и има посакува многу многу успеси во животот, а во продолжение и дел од денешната атмосфера во центарот на Прилеп.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе