ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанецот Дарко Крстески е новиот тренер на второлигашот Новаци

124

На новиот второлигаш, Новаци шеф на стручниот штаб, че биде искусниот стручњак од Прилеп, Дарко Крстески.Тој оваа година ќе го води тимот во ВМФЛ и ќе се обиде да се наметне во силната конкуренција за место на средината на табелата и опстанок во лигата.

Крстески го наследи Горан Ставревски, кој ја водеше екипата на Новаци во Третата лига, но тој  ќе остане како дел од стручниот штаб.

Во тренерската кариера Крстески ги водеше Победа, Тиквеш и Пелистер, а има и искуство во странство. Минатата сезона со успех седеше на клупата на Караорман.

Крстески ќе дебитира денес на пријателски натпревар против Пелистер во Битола.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе