СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Прилепчанецот Мартин Јованоски води на Светскиот куп во Турција

577

Прекрасни весни доаѓаат од Турција каде се одржува Светски куп во параглајдерство. Прилепскиот параглајдер Мартин Јованоски е предводник во досегашните натпревари.

Да навиваме за Мартин Јованоски! После 3 трки Мартин е во водство на Светскиот куп во Аксарај Турција 04/09 – 11/09/2021, соопшти Воздухопловната Федерацијата на Македонија

https://www.facebook.com/586425849/videos/446251713513491/

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе