CSS Template

Прилепчанец, машинист, почина во рудникот Суводол

501

На 20 јули во 02.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во рудникот „Суводол“ во одрон од земја бил пронајден затрупан машинистот К.Т.(38) од Прилеп. Лекар од Итна медицинска помош Битола констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Битола. На местото на настанот биле присутни трудов инспектор и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.


Vivafarm