ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец превезувал огревно дрво без документација

102

Прилепчанец превезувал нежигосани дрва, полицијата го фати и го уапси. Во близина на Железничката станица Браилово, полициски службеници од СВР Битола, денeскa привеле 32 годишен прилепчанец осомничен дека превезувал дрва без соодветна документација.

„Уапсениот бил затекнат како со патничко возило „фолксваген шаран“ без регистарски ознаки, превезувал нежигосани огревни дрва и без соодветна документација. Возилото и дрвата биле одземени за понатамошна постапка, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопшти МВР.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе