ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец ќе одговара кривично-на интернет ширел говор на омраза кон странска амбасада

121

Случајот го пријавила странска амбасада со исказ дека пријавениот упатувал навредливи и заканувачки содржини:

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод поднесе кривична пријава  против С.Т.(47) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

На 16.05.2024 од странска амбасада било пријавено дека  пријавениот упатувал навредливи и заканувачки содржини, известуваат од МВР.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе