CSS Template

Прилепчани дилери на хероин уапсени на патарина

339

На велешката патарина вечерва се уапсени дилери на хероин од Прилеп.Одделот за криминалистичка полиција, сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи на велешката полиција лиши од слобода две лица од Прилеп во чие возило е пронајдена опојна дрога хероин.

МВР за утре најавува повеќе информации за овој случај.

А, 30-дневен притвор им определи скопскиот кривичен суд на шестмината осомничени за шверц на марихуана уапсени во завчерашната акција на полицијата во прилепско, јавија повеќе медиуми.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm