ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчани разбојници, краделе во Битола

307

СВР Битола, до Основното јавно обвинителство Битола, поднесе кривична пријава против А.Ш.(33) од Прилеп и уште едно лице поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На 08.10.2020, пријавените влегле во домот на Љ.И.(60) од Битола, по што со употреба на сила од него одзеле златен накит. Притоа, во еден момент во самоодбрана, оштетениот со остар предмет нанел повреда на еден од напаѓачите.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе