CSS Template

Прилеп се приближува до троцифрен дневен корона биланс!

871

Во последните 24 часа се направени 3.398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за здравство. Најмногу во Скопје-627, а Прилеп се приближува до троцифрен биланс со вкупно 98 позитивни Ковид случаи, додека во Крушево регистрирани се 8 позитивни случаи на Ковид-19. Починати се 21 лице, од кои во Прилеп тројца на 51, 40 и 55 годишна возраст. Денеска Институтот за јавно здравје регистрирал 937 оздравени пациенти од кои во Прилеп 28.


Vivafarm