ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПРИЛЕП СО СИЛЕН ОТПОР НА ЛИДЕРОТ

55

Екипата на Пролет со 27:24 го совлада Прилеп во 8. коло од плеј-аутот на ракометната машка Супер лига. Фаворитот победи, но прилепскиот тим даде силен отпор на лидерот на табелата. Првото полувреме заврши со нерешен резултат 11:11, а дури во вториот дел падна одлуката за победникот. Пред одигрувањето на вториот натпревар од ова коло, в недела, помеѓу Радовиш и Струга, на табелата води Пролет со 26 бода, пред Прилеп со 12, Струга 11, Скопје 5 и Радовиш 3.

На 22 мај е следното коло, во кое Прилеп е домаќин на Струга, а Скопје на Радовиш.

Извор: www.shampion.mk

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе