ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пријави за физичко насилство: нападната жена и цело семејство кое било на пат…

622

На 03.10.2022  во ОВР Прилеп 74 годишна жена од Прилеп  пријави дека била физички нападната од страна на сопругот П.Г.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 03.10.2022 полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода С.П.(34), Т.П.(32), двајцата од Росоман, Г.С.(25), Н.Н.(34) и В.С.(36), тројцата од Прилеп, постапувајќи по пријава од Р.Н.(35) од с.Мелница, Општина Чашка, според која додека тој и членови на неговото семејство со патнички возила патувале од с.Мелница кон с.Цапари, битолско биле пресретнати и физички нападнати од неколку лица кои биле со патнички возила „поло“, со кавадаречки ознаки и „БМВ“, со прилепски ознаки.  Лицата се приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе