ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Промоција на книгата „Светиклиментовото кандило гордо светеше во рацете на г.г. Ангелариј“ од авторот д-р Бранко Стојановски

63
Во Градската библиотека „Борка Талески“ утре – четврток, 16.02.2023 годинаво во 17:00 часот ќе биде промовирана книгата „Светиклиментовото кандило гордо светеше во рацете на г.г. Ангелариј“ од авторот д-р Бранко Стојановски.
За делото ќе говорат: Слободан Беличански и Моника Талеска.
Присутните ќе ги поздрават градоначалникот Борче Јовчески и митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор австралиски и новозеландски г. Петар.
Промоцијата ќе ја отвори и со своите изведби ќе ја збогати хорот „Света Петка“ под диригентство на Гоце Секулоски.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе