ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Расчистено разбојништво во Прилеп, а одземеното вратено на сопственикот 

147
Расчистено e разбојништво кое се случилов во Прилеп. Полицијата го лишен од слобода карадецот, а  одземеното му е вратено на сопственикот.
На 19.05.2023 во 13.30 часот во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија на криминалистички работи Прилеп го лишиле од слобода лицето со иницијали Б.А.(25) од Прилеп. Тој се сомничи дека околу 00.30 часот на ул.„Круме Волнароски” во Прилеп физички го нападнал А.В.(18) од Прилеп и му одзел личен предмет. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот.
По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
Порај ова,  лицето Б.А. бил баран и со централна потерница, врз основа на судска наредба за издржување затворска казна за сторено кривични дела „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик.
Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе