ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп и Еурофарм Пелистер 2 ќе се борат за третото место на турнирот “Миле Нешкоски“

88

Денеска се одиграа натпреварите од третото и последно коло на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“.

РК Прилеп на денешната средбао со   српската Дубочица Лесковац загуби со 34-18, а победата на лесковачни беше веќе видлила во првото полувреме од мечот кога гостите водеа со 19-9.

Еурофарм Пелистер 2 го победи финскиот Кокс со 32-28,  Пролет загуби од  Мулти Есенс со 29-25, а Струга беше подобра од Скопје со 29-22.

Утре се играат финалните средби

Во борбата за седмо место ќе играат Скопје и Пролет, Струга ќе се бори за петто место против финскиот Кокс, за бронза ќе играат Еурофарм Пелистер 2 и Прилеп, додека за злато ќе се борат Мулти Есенс и Дубочица Лесковац.

Нтпреварите се играат во салата на СОУ „Ристе Ристески Ричко„-Прилеп

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе