ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп „потопен“ од Вардар

124

Вардар без проблеми прокнижи 10 та победа на домашен терен во салата Јане Сандански во Скопје со тимот на Прилеп. Домашните ракометари очекувано го добија првото полувреме со 19:13. Со леснотија и со двоцифрена предност која на моменти достигна плус 15, за текот на мечот говори и крајниот резултат. Вардар победи  41:27 во меч во кој не обрнуваше премногу внимание и на одбрана. Чувара беше најдобар поединец на теренот со девет постигнати гола, додека по пет во домашниот тим постигнаа Савревски и Лазаревски. Кај поразениот тим, најефикасен беше Бикоски со шест погодоци.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе