ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(РОДЕНДЕН) Гинеколошката ординација ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“  слави ЕДНА ГОДИНА постоење, а веќе прерасна во модерен центар за грижа за женско здравје во Прилеп

3.527

Прилепската гинеколошка ординација, ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“ на др.Изабела,  го прослави својот ПРВ роденден. Тоа е една година од задоволни пациенти, од успешни третмани и многу новороденчиња; една година на голем број иновативни методи на прегледи и третмани и  една година гинеколошка ординација ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“ која со редовно воведување на нови методи и опрема, веќе прерасна во препознатлив гинеколошки  центар, кој нуди комплетна и најдобра грижа за женско здравје во Прилеп.

Сместена во близина на ООУ „Климент Охридски“, на ул. „Кузман Јосифоски Питу“ Гинеколошката ординација ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“ е лесно достапна до сите кои  сакаат вистинска грижа за своето здравје.

 

Ќе ве пречекаат со насмевка и љубезност, а ќе Ви понудат стручност, посветеност, темелност во прегледот и третманот, дискретност, безбедност, опуштеност и удобност при прегледот, но и консултативни и бесплатни совети ( едукација)  за Вашето женско здравје, бидејќи пациентот кај ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“ , на д-р Изабела, грижата за здравјето на жената е на првото место. Но, таа не е само обична гинеколошка ординација, каде се прават САМО стандардните гинеколошки прегледи.   Гинеколошката ординација ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“ , на д-р Изабела,  само за една година, ги применува сите достигнувања и методи во светската медицина,  кога е во прашање женското здравје.

Интимното здравје е на првото место –

ЗАКАЖЕТЕ ПРЕГЛЕД – ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА СЕБЕ во секоја ЖИВОТНА ДОБА (тел:071 609 909)

 

КОГА последен пат сте направиле Гинеколошки преглед? Важно е да не го одложувате вашиот гинеколошки преглед и да не го запоставувате вашето сексуално и репродуктивно здравје поради зголемениот стрес, стравот или незнаење. Важно е тоа да го правите и во секоја доба од Вашиот живот. И менопаузата е важна за вашето здравје, бидејќи носи бројни промени кај жените и им носи одредени резици и предизвици. Затоа е ВАЖНО да ги посетите – ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“ на др.Изабела!

ДАЛИ имате проблем со неконтролирано испуштање на урината од мочниот меур? Не двоумете се да ја  посетите ординацијата и  со тоа да избегнете операција, бидејќи преку ласерски третман за стрес, уринарната инконтиненција на најпознатата ЕМЅ столица само со неколку третмани проблемот ќе исчезне. Знаат како во ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“ на др- Изабела.

 

 

КАКО вагинално да се подмладите ? Има пациенти кои имаат сериозни симптоми поради вагинална атрофија, а естетската гинекологија стана доста популарна, па естетските процедури на гениталните органи се подеднакво застапени, исто како и естетските процедури на другите делови од телото! Вагинално подмладување е третман кој  може да го направите кај ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“ на др.Изабела,  стручно и дискретно. Применувајќи светски иновативни методи со ласерски третман на надворешните генетални органи кај жената, вагиналното подмладување со пополнување со ботокс и филер  PRP третман и ласерско избелување и хиперлигментација, се нуди третман кој  ја зајакнува самодовербата кај жената и ја зајакнува интимноста со партнерот.

КАДЕ за ЕХО на…? Новитите во ПЗУ „ГИНИКО БЕЛА“ на др.Изабела.  Еве, кога последен пат сте правеле ЕХО на териоидна жлезда? Знаете ли дека  таа може да биде причина за стрес, за анксиозност, за неможност жената да  забремени, за неправилен минструален  циклус итн.  Гинеколошката ординација на ПЗУ „ГИНИКО БЕЛА“ на др.Изабела воведува и радиодијагностика за своите пациенти. Можете да направите преглед на териодната жлезда, ехо на дојка, абдомен, мала карлица ..

 

ШТО е Момче или Девојче? Е,колку е тоа важно и значајно за младите парови, Па, ако ја посетите ординација на  ПЗУ „ГИНЕКО БЕЛА“ на др.Изабела  преку најсовремен 5Д ехо апарат ќе го дознаете (видете) и полот на вашето бебе, уште од самиот почеток на бременоста…И, тоа не е се’! Добивате ултразвучен преглед , следење на бременоста, скрининзи во бременоста, Папаниколау тест итн… кои  се само дел од услугите што со голема грижа и посветеност на тимот ќе ги добиете, бидејќи мајката  и детето се на првото место во гинеколошката  ординација на  ПЗУ „ГИНИКО БЕЛА“ на др.Изабела.

И  ова СЕ’ – за само ЕДНА година ПЗУ „ГИНИКО БЕЛА“ ,  која се темели на долгогодишно искуство, знаење, едукација и стручност на др.Изабела.

Има уште, но најважно е  она што ВИЕ ќе го добиете и кое се темели на  доверба, дискретност и стручност, како во  ниту една друга гинеколошка ординација во Прилеп и регионот, а тоа е  комплетна грижа  за женското здравје.  А, има ли нешто повредно од тоа?!

 

 

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе