ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Санкции за прекршоци на 26 возачи, но и за 33 пешаци

174

Полицијата, вчера на (06.09 2022)  санкционира 26 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола
13 возачи ја пречекориле брзината во населено место и 13 возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место.

Но, изречени се 33 санкции за прекршоци што ги прават и пешаците. На територија на СВР Битола денеска (07.10.2022) во периодот од 09.00 до 14.00 часот спроведена е засилена акциска контрола на територијата на СВР Битола за санкционирање на прекршоци што ги прават пешаците.  За време на контролата регистрирани се и 12 останати прекршоци.

Полицијата апелира до граѓаните и возачите да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. Пешаците да го минуваат коловозот на обележан пешачки премин затоа што непочитувањето на сообраќајните правила ќе биде санкционирано, а возччите да ги почитуваат сообрајќаните знаци. Цел е зголемување на безбедноста во сообраќајот.
Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе