ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Санкции за 19 мотоциклисти во Прилеп

325

Во Прилеп, денеска од 15 до 20 часот, е спроведена акциска контрола за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 19 возачи.

На сите им се изречени соодветни пријави и ќе се соочат со законски предвидените глоби, соопшти вечерва Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе