CSS Template

СВР Битола: Над 100 возачи ја пречекориле дозволената брзина за 6 часа

59

Сообраќајните контроли при СВР Битола констатирале над 100 прекршување на дозволената брзина во или вон населени места во текот на вчерашниот ден на територијата од регионов :

„На 18.04.2021 во периодот од 12.00 до 18.00 часот Секторот за внатрешни работи Битола спроведе регионална акциска контрола за управување на возило со брзина поголема од пропишаната. Притоа, констатирани се 104 прекршоци, од кои 54 возачи ја пречекориле дозволената брзина надвор од населено место, а 50 возачи ја пречекориле брзината во населено место. За сите прекршоци изречени се соодветни санкции“, стои во соопштението од СВР Битола.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm