ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Серија настапи на препознатливите DЈ Denny и DЈ Spliting со познати и реномирани пеачи од регионот (ФОТО)

437

Диџеј Denny (Denny Stevanoski) и диџеј Spliting (Filip Cirko) имаат долгогодишно искуство како диџеи, како и музички соработници. Веќе ја делеле сцената со ѕвезди како Дино Мерлин, Шабан Шаулиќ, Бјело Дугме и Шериф Коњевиќ за заеднички проекти, настапувајќи во Германија, Австрија, Швајцарија, Србија и многу други европски земји. Сега заедно сакаат да се искачат на следното скалило и ги планираат серијата настапи OVO JE BALKAN-Events. Покрај ритмичките балкански битови кои се препознатливи за двајцата, планирани се настапи со познати и реномирани пеаачи од регионот.

За прв пат по 30 години, балканска ѕвезда ќе учествува со славењето во градот Инглоштад (Ingolštad), односно познатата пејачка Сандра Африка настапи таму во септември, на балкански настан организиран од диџеите. Очигледна е причината зашто сега двајцата диџеи сакаат да бидат организатори. За жал, градот Инглоштад нема многу понуди од областа на музиката и културата. Многу млади луѓе треба да патуваат десетици километри до околните градови за искусат нешто различно Токму затоа, идејата е да промени таа состојба во градот, и истиот да привлекува и посетители однадвор.

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе