ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се’ е подготвено за фестивалот на пивото и скарата

301

Се е подготвено за добро познатата манифестација посветена на пивото, скарата и добрата забава. Од денеска до вторник ќе биде затворен е булеварот Гоце Делчев  каде 30 тина изложувачи на пиво и скара ќе се претстават со најдоброто од Македонија. Јавните комунални претпријатија ќе бидат на ниво на задачата како и секоја година посочи Влатко Петкоски, портпарол на општина Прилеп.

Музички ѕвезди од регионов и Македонија ќе бидат задолжени за забавата која по традиција ќе трае до раните утрински часови.

 

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе