ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се испотепаа кошаркарите на Прилеп (Мега Баскет) и Тетово (Тетекс)

124

Уште еден големо спортско (не) однесување кое го потресе македонскиот спорт, по оној на ракометот (Вардар -Еурофарм Пелистер) во рамки на домашното ракометно првенство  .

Но,  овој пат во главна улога беа кошаркарите на Тетекс од Тетово и Мега Баскет од Прилеп.

На 3:30 минути пред крај на натпреварот во третата кошаркарска лига, при водство на гостите од Прилеп со 61:56, дојде до физички дуел меѓу играчите на двете екипи кој резултираше со масовна тепачка. во која беа вклучени речиси сите кошаркари. Поради тоа, мечот беше во неколку минутен прекин, а на крајот судијата мораше да исклучи по неколку кошаркари од двета состава. На крај, Тетекс го доби мечот со 71:65.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе