ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се подготвува меморијалниот ракометен турнир „Миле Нешкоски“

88

Од 29 август до 1 септември ракометниот клуб „Прилеп“ ќе го организира 9 то издание на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“, што се игра во чест на некогашниот македонски репрезентативец, Миле Нешкоски. И, повторно, прилепските и македонските љубители на ракометот, и оваа година, ќе имаат можност да уживаат во интересни натпревари.

Покрај домаќинот на  турнирот ќе играат уште три екипи од Македонија и две странски: екипите на Куманово, Охрид и Тиквеш, како и српскиот тим Врање и грчкиот ПАОК.

Групите, како и распоредот на натпреварите на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ ќе бидат познати дополнително.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе