ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се санираа ударните дупки со т.н „ладен асфалт“ како нов метод кои ќе се користи во Прилеп

185

Крпење на ударните дупки на прилепските улици со т.н „ладен асфалт “ кој за прв пат, велат надлежните,  се користи за санирање  на ударни дупки на сообраќајниците во Прилеп,  денеска беше применет на неколку сообраќајници, а надлежните велат тоа ќе биде пракса и во иднина. Денеска,  ЈКП ,,Водовод и Канализација”- Прилеп  ги санираше ударните дупки и прокопите на најфреквентните улици  : ,,Пере Тошев”, ,,Егејска”, ,,Ладо Лапецот”, ,,Васко Карангелески” и ,,Александар Македонски.”

Од локалната власт, најавија дека ќе продолжат да ја користат оваа метода за санирање на ударни дупки низ прилепските улици, тврдејќи дека ова е одличен метод во зимски период за санација на сообраќајниците со цел ефикасна санација за подобрување на безбедноста во одвивањето на сообраќајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе